tøyenbadet mindre

Mini­øya span­de­rer Tøyenbadet!

Mini­øya har vært så hel­dige å få eks­klu­si­vi­te­ten i å dis­po­nere Tøyen­ba­dets ute­bad helt for oss selv under hele fes­ti­va­len. Her kan fes­ti­val­gjes­tene våre boltre seg i et stort svømme­bas­seng, med stupe­tårn for de aller modigste, og barne­bas­seng for de minste.

Begge bas­sen­gene hol­der en beha­ge­lig tem­pe­ra­tur på 28 gra­der, så det skal være mulig­he­ter for en duk­kert for selv fryse­pin­nene. Fra 12–18 begge dagene, har alle med Mini­øya bånd dette tilbudet.

Badet som ble teg­net av arki­tekt, Gert Wal­ter Thuesen, ble byg­get i 1976, og gjen­nom­gikk en omfat­tende oppus­sing i 2008. Dette har gjort at alle fasi­li­te­tene er i topp stand, og besøks­tal­lene er der­etter; Tøyen­ba­det er Nor­ges best besøkte bad.

Vi på Mini­øya ser frem til å kunne tilby fes­ti­val­pub­li­kum­met vårt en leken og alter­na­tiv festivalaktivitet.

This entry was posted in Nyheter 2010. Bookmark the permalink.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*

Du kan bruke disse HTML-kodene og -egenskapene: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>